این فلفل طول عمرتان را افزایش میدهد

کد خبر: ۱۱۴۸۰۹

تاریخ منتشر شدن: چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ – ۱۳:۲۵

بررسی ها تازه پیام آورخبرهای خوش ازبرای دوستداران غذاهای تند هست: خوردن فلفل قرمز تند ممکن هست به افزایش طول عمر کمک کند و خطر مرگ و میر را درون افراد کاهش دهد.


به گفته بهداشت نیوز مطالعه ی بیش از ۱۶۰۰۰ نفر درون ایالات متحده نشان می دهد درون افرادی که فلفل قرمز تند مصرف می کنند خطر ابتلا به مرگ به طور متوسط ۱۸ سال دیر تر از سایر افراد هست.


 انواع مختلفی از فلفل قرمز تند وجود دارد که درجه تندی درون همه ی آنها متفاوت هست. مصرف مواد غذایی تند سبب کاهش خطر ابتلا به مرگ می شود.


درون فلفل های تند، عطر و طعم آتشین از ترکیباتی به نام کپسایسین می آید، این ترکیب می تواند مزایای سلامتی فراوانی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، احتمال دارد که کپسایسین از سرطان سینه و سرطان کولورکتال پیشگیری کند. همچنین احتمال بروز سرطان پروستات را حدود ۱۳ درصد کاهش می دهد.


با توجه به بررسی ها صورت گرفته، مصرف فلفل قرمز تند با کاهش خطر مرگ بعلت بیماری های عروقی، مانند بیماری قلبی و سکته مغزی همراه هست.


درون حالی که محققان قادر به معلوم کردن مکانیسم دقیق و دلیل افزایش طول عمر فلفل قرمز تند نیستند، ولی دلیل را احتمالا به کپسایسین، که فعالیت های کانال های پتانسیل گیرنده (TRP) را متوقف می کند نسبت می دهند.


آنها توضیح می دهند که فعال سازی TRP وینیلوئید نوع ۱ (TRPV1) سبب تحریک مکانیسم های سلولی با تغییر واسطه های کاتابولیسم لیپید و ترموژنز درون برابر چاقی می شود، و این امر( محفاظت درون مقابل چاقی) منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی، متابولیکی و ریه می شود.

کپسایسین همچنین می تواند درون برابر بیماری های قلبی از طریق مدولاسیون جریان خون کرونر از طریق انتقال TRP دفاع کند.


 


منبع: شفقنا زندگی

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *