این نشانه‌ها به این معنی کودک‌تان را از شیر بگیرید

کد خبر: ۱۲۲۳۸۶

تاریخ منتشر شدن: پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ – ۲۰:۴۱زمانی کودک‌تان بتواند ازبرای نخستین دفعه خودش نوعی خوراکی مصرف کند، اعتماد به نفس وی به شدت افزایش می‌یابد و از آنجایی که درون این حالت فشاری به وی اعمال نمی‌شود، میل و رغبت وی درون غذاخوردن بیشتر شده و صرف غذا به یک میدان نبرد، تبدیل نمی‌شود.


به گفته بهداشت نیوز، از شیرگرفتن کودک به خواست خود شیرخوار، یکی از روش‌های افزودن غذای مکمل به رژیم غذایی شیر کودک هست…درون این روش معمولا با رشد کودک، درون زمینه‌های مختلف، می‌توان به تدریج، غذای جامد را به وی معرفی کرد…درون اینجا تغییرات ایجاد شده درون کودک، که وی را به سمت مصرف غذای جامد سوق می‌دهد، آورده شده هست.

اعتماد به نفس

زمانی کودک‌تان بتواند ازبرای نخستین دفعه خودش نوعی خوراکی مصرف کند، اعتماد به نفس وی به شدت افزایش می‌یابد و از آنجایی که درون این حالت فشاری به وی اعمال نمی‌شود، میل و رغبت وی درون غذاخوردن بیشتر شده و صرف غذا به یک میدان نبرد، تبدیل نمی‌شود.

چشم‌ها

کودک می‌تواند طیف وسیعی از رنگ‌های غذا‌هایی که به وی داده می‌شود را دیده و تشخیص دهد…به همین دلیل از غذای جامدی که رنگ آن را دوست داشته باشد، استقبال می‌کند.

استقلال

کودک زمانی بتواند خودش غذا بخورد، کمی به شما اجازه استراحت می‌دهد و درون عین حال وی از این استقلال و عدم وابستگی خود بسیار لذت می‌برد.

بینی

کودک‌تان می‌تواند غذایی را که قرار هست بخورد، با دست گرفته و ابتدا آن را بو کند. این کار سبب می‌شود که طعم خوراکی را بهتر احساس کند.

پرز‌های چشایی

کودک‌تان با مجموعه‌ای از ۱۰ هزار پرزچشایی به دنیا می‌آید…این پرز‌ها می‌توانند به کشف طعم‌های مختلف بپردازند. کودک گاهی از کشف طعم غذای جدیدی لذت می‌برد.

دست‌ها

حس لامسه یکی از با اهمیت‌ترین ویژگی‌هایی هست که به کودک کمک می‌کند، محیط اطراف خود را شناسایی کرده و آن را بشناسد…وی می‌تواند با این حس، اندازه، شکل و بافت خوراکی را تشخیص داده و درون صورت تمایل آن را بخورد.

خلق و خو

درصورتیکه به کودک غذا‌های کاملا جامد که می‌تواند با دست‌هایش آن‌ها را به راحتی لمس کند، بدهید، کمتر هنگام خوردن، ایرادگیر می‌شود…بعضی از کودکان هنگام خوردن غذا‌های پوره شده، بدقلقی می‌کنند.

آرواره

جویدن به کودک کمک می‌کند که درون به حرکت درآوردن دهان و زبانش، تمرین کند و درون عین حال یاد بگیرد که چگونه صحبت کند؛ بنابراین خوردن غذای جامد ازبرای کودک فواید بسیاری دارد. ولی تنها دادن غذا‌های پوره شده به کودک کمک چندانی درون این زمینه نمی‌کند.

دستگاه گوارش

زمانی که دستگاه گوارش کودک رشد بیشتری کرد، وی می‌تواند از غذا‌های جامد استفاده کردن کند…درون همین وقت بدن کودک‌تان به مواد مغذی بیشتری احتیاج پیدا می‌کند و این مرحله تقریبا با مهارت‌های وی درون بردن غذا به سمت دهانش همزمان هست و سیستم گوارش وی می‌تواند از عهده هضم غذای جامد برآید.

هماهنگی

هماهنگی میان دست و چشم‌ها، به کودک کمک می‌کند، غذا را به راحتی به دهان بگذارد…درون واقع زمانی که این مهارت درون کودک به اندازه کافی رشد کرد، وی می‌تواند به تنهایی بعضی از خوراکی‌های جامد را مصرف کند.

زبان

رفلکس برون زبانی درون نوزاد کاملا رشد کرده هست. درون این رفلکس، نوزاد هنگام لمس کردن لب‌هایش، زبان خود را از دهان بیرون می‌آورد.

انگشتان

کودکی که شروع به خوردن غذا‌های جامد می‌کند، به دلیل اینکه غذا‌ها را با دست لمس می‌کند، زودتر از کودکان دیگر می‌تواند از انگشتان دست خود، به ویژه شست و اشاره، استفاده کردن کند…مهارتی که به آن «چنگ زدن گازانبری» می‌گویند. به این معنی اینکه کودک می‌تواند با استفاده کردن از انگشت‌های شست و اشاره خود، خوراکی را بردارد.

وزن

زمانی با قاشق شروع به غذا دادن به کودک کنید، احتمال اینکه بیش از حد احتیاج به وی غذا بدهید، بسیار زیاد هست…درون این حالت سلول‌های چربی بسیاری درون بدن وی تولید شده و موجب چاقی کودک می‌شود…ولی زمانی کودک، با دست‌های خودش غذا بخورد، همانقدر که بدنش به غذا احتیاج دارد، مصرف می‌کند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *