تاثیرات مثبت نورخورشید بر افزایش قدرت حافظه

کد خبر: ۱۰۸۰۰۷

تاریخ منتشر شدن: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ – ۲۲:۳۰

پژوهشگران آمریکایی دریافتند که پرتوهای نور خورشید بر روی عملکردهای مغز اثر می‌گذارند و سبب افزایش هوش و کاهش میزان افسردگی می‌شوند.


به گفته بهداشت نیوز به نقل از مهر، تیمی از محققان دانشگاه آلاباما درون بررسی ها خود نشان دادند که فقدان نور و گرمای خورشید می‌تواند تا حد قابل توجهی عملکردهای شناختی را کاهش دهند به همین دلیل استفاده کردن هر چه بیشتر از نور و گرمای آفتاب درون فصل تابستان می‌تواند از اثرات مخرب کاهش نور آفتاب جلوگیری کند.

این دانشمندان با تحقیق اطلاعات مربوط به ۱۴ هزار و ۴۷۴ بیماری که درون بررسی ها مربوط به فاکتورهای خطر سکته مغزی درون آمریکا شرکت کرده بودند ارتباط میان افسردگی، عملکردهای شناختی و پرتوهای خورشید را مورد مطالعه قرار دادند.

این دانشمندان درون ادامه بررسی ها خود اطلاعات هواشناسی ارائه شده توسط ناسا را با اطلاعات مرتبط با این بیماران مقایسه کردند. پژوهشگران دانشگاه آلاباما درون این خصوص اظهار داشتند: “میان افرادی که از بد زندگی کردن رنج می‌برند و فقدان حضور درون زیر نور آفتاب و صدمات بالایی که به قدرت شناختی وارد می‌شود یک ارتباط مستقیم وجود دارد. “

براساس گفته یونایتد پرس اینترنشنال، این مکانیزمهای فیزیولوژیکی که منجر به بروز افسردگیهای فصلی می‌شوند می‌توانند با اثراتی که نور خورشید بر عملکردهای شناختی انسان دارند مرتبط باشند. درون حقیقت پرتوهای نور آفتاب علاوه بر تنظیم سطوح سروتونین و ملاتونین بر روی گردش خون مغز نیز اثر می‌گذارد.

این محققان استفاده کردن از نور خورشید را درون فصل تابستان همراه با مراقبتهای جدی از پوست درون مقابل پرتوهای مخرب خورشید توصیه کرده اند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *