تشخیص گوشت گاو و گوسفند از سایر حیوانات ممکن هست؟

کد خبر: ۱۰۳۹۲۷

تاریخ منتشر شدن: یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ – ۱۷:۵۴

تشخیص گوشت گاو و گوسفند از گوشت های قرمز دیگر مانند گوشت الاغ و گاها اسب ازبرای بعضی از افراد مشکل هست به همین دلیل قدم اول درون خرید گوشت سالم خرید از قصابی های معتبر و مطمئن هست.


به گفته بهداشت نیوز، امروزه خیلی از گوشت ها بسته بندی شده و از کارخانجات معتبر هستند و معمولاً قسمت های مختلف گوشت به صورت جداگانه به فروش می رسند بنابراین از روی لاشه حیوان نیز می توان به نوع آن پی برد.

ولی گوشت هایی که تکه شده یا چرخ کرده هستند خیلی معلوم نیست از چه حیوانی تهیه شده اند بنابراین درون اینجا تنها می توان از روی اعتماد به قصاب و کارخانه، گوشت را خریداری کرد. از لحاظ طعم و مزه نیز باید گفت طعم گوشت گاو و گوسفند خیلی با گوشت الاغ و… متفاوت نیست. حتی خیلی ها معتقدند گوشت الاغ شیرین هست ولی چنین موضوعی حقیقت ندارد و افراد عادی نمی توانند نوع گوشت را تشخیص دهند و تنها درون آزمایشگاه های مخصوص می توان به این موضوع پی برد.

ویژگی انواع گوشت ها

با اهمیت ترین ویژگی گوشت الاغ از نظر متخصصان این هست که پس از استفاده کردن از گوشت الاغ بسیار سریع و به مدت وقت طولانی احساس سیری ایجاد می شود ولی درصورتیکه بخواهیم از روی شکل ظاهری گوشت تشخیص دهیم باید ویژگی های گوشت سالم گاو و یا گوسفند را بشناسیم که عبارت هست از:

گوشت بره گوشتی روشن صورتی پررنگ کم چرب و لطیف هست، سریع می پزد و طعم بسیار خوبی دارد.

گوشت گوسفند استخوان دار هست و چربی آن نسبت به چربی گوشت گاو یک به ۱۰ هست.

رنگ گوشت گوسفند، قرمز روشن هست. درون ماه های مهر و آ بان دوره فراوانی اش هست و از اوایل فروردین تا ۱۵ اردیبهشت کمتر درون بازار پیدا می شود.

رنگ گوشت گوساله و گاو قرمز پررنگ هست و البته گوشت گوساله چربی کمتری دارد. وقت فراوانی گوشت گوساله و گاو از اواخر بهار تا اوایل پاییز هست.

چون طبع گوشت گوساله و گاو سردتر از طبع گوشت گوسفند هست بعضی ها تمایل بیشتری به خوردن گوشت گوسفند دارند ولی گوشت گاو ارزان تر از گوشت گوسفند هست.

نتیجه:

درون تمام سایتهای معتبر دنیا این مطلب منتشر شده هست که گوشت گاو و گوشت الاغ بسیار شبیه به هم هستند و به سختی می توان تفاوت انها را تشخیص داد بنابراین تا حد امکان از قصابی ها و فروشگاههای معتبر گوشت مصرفی را خریداری کنید به چه دلیل که درون تمام دنیا سودجویان بسیاری گوشت الاغ را به جای گوشت گاو می فروشند.


 


 


 


منبع: نمناک

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *