توصیه‌هایی که سفردسته جمعی شما را آسان‌تر می‌کند

کد خبر: ۱۰۸۰۰۰

تاریخ منتشر شدن: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ – ۲۱:۵۵

تصمیم گرفتن ازبرای رفتن به یک مسافرت دسته جمعی یا تفریح جمعی کار سختی نیست که احتیاج به وقت و مکان مناسب داشته باشد. سفرهای دسته جمعی به افراد کمک می کند طعم واقعی یک تفریح شاد و هیجانی را چشیده و تجربه کنند.


به گفته بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،  از آنجایی که انسان موجودی جمع گراست، بیشتر دوست دارد درون جمع حضور داشته باشد، حتی هنگام شادی و تفریح. بنابراین درصورتیکه شما از آن دسته افرادی هستید که ازبرای مدت وقت طولانی هست، به یک مسافرت دسته جمعی نرفته اید توصیه ما را بپذیرید و این آخر هفته را با یک برنامه ریزی مناسب به این کار اختصاص دهید. البته درصورتیکه به نکات زیر هم توجه داشته باشید می توانید خاطره خوبی را از این گردش درون ذهنتان ثبت کنید.

– قبل از مسافرت نکات ایمنی را به همه گوشزد کنید.

درصورتیکه همراه خود افرادی با سنین کم دارید. به دلیل آسیب پذیرتر بودن بچه ها، آنها را درون طول مسافرت به حال خود رها نکنید.

– ازبرای مسافرت یک مدیر انتخاب کنید.

مسن ترین یا باتجربه ترین و حتی زرنگترین فرد مسافرت می تواند مدیر مسافرت باشد. ولی هر که انتخاب شد باید همه افراد به نظرات وی احترام بگذارند و حرف اول و آخر را وی بزند. مدیر مسافرت نیز باید با درون نظر گرفتن علایق و سلایق همه اعضای مسافرت برنامه های نسبتا دقیق طراحی کند.

– پیش از اینکه مسافرت شروع شود با هماهنگی اعضاء، یک نفر را به عنوان مادر خرج انتخاب کنید.

مادر خرج به کسی گفته می شود که پس از گرفتن سهم هر فرد درون خرج های کلی مسافرت آن را درون جای خود خرج می کند و وظیفه دارد که همه خرج ها را نوشته و درون آخر مسافرت به اطلاع افراد برساند.

– درون مسافرت کارها به دو قسمت قبل و درون هنگام مسافرت تقسیم کنید.

کارهایی مثل خریدکردن، هماهنگی با همسفرها، برنامه ریزی مسافرت و تماس با مراکز اطلاع رسانی درون مورد مسیر ها و شرایط آب و هوا، هماهنگی با ماشین ها، پیدا کردن هتل، تورمناسب یا تهیه بلیت و… از جمله امور قبلا از مسافرت هستند .

هماهنگی اعضای مسافرت و پیدا کردن جای مناسب ازبرای کمپ زدن، سرشماری و مواظبت ازاموال درهر توقف واسکان، و احیانا کشیک شبانه و همکاری ازبرای درست کردن غذا و تهیه مایحتاج درون وقت مسافرت و… هم درون دسته کارهای حین مسافرت قرار می گیرند.

– درون طول مسافرت تقسیم وظایف با اهمیت ترین قسمت کار هست.

درون تقسیم وظایف به توانایی های افراد دقت داشته باشید و یادتان باشد تمام مسئولیت کارها را به یک یا چندنفر محدود نکنید و حتی از کودکان هم کمک بخواهید.

– دسته جمعی غذا درست کنید.

هرچند توصیه شده که درون مسافرت غذاهای سبک بپزیم و بخوریم ولی درست کردن غذا آن هم به صورت دسته جمعی لذت خاص خودش را دارد. بنابراین خرید مواد اولیه ازبرای غذای همه هم مقرون به صرفه تر هست و هم اعضای گروه را به هم نزدیک تر می کند.

 و نکته پایانی

درصورتیکه با خواندن این مطلب هوای یک مسافرت دسته جمعی به سرتان زد بد نیست بدانید که راهنمای جامع مصور سفرهای دسته جمعی به ۵۰ مسیر جذاب ایرانگردی نیز منتشر شده هست.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *