جلوی چروک شدن پوستتان را با این راهکارها بگیرید

کد خبر: ۱۱۴۸۱۷

تاریخ منتشر شدن: چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ – ۱۴:۱۰

مسلما توقف پیری ادعایی بی اساس و غیر علمی هست، ولی با قاطعیت می‌توان گفت که با کمک روش‌های مختلف می‌توان پیری پوست را به تعویق انداخت.


به گفته بهداشت نیوز:  مسلما توقف پیری ادعایی بی اساس و غیر علمی هست، ولی با قاطعیت می‌توان گفت که با کمک روش‌های مختلف می‌توان پیری پوست را به تعویق انداخت.


پس از سن ۳۶ سالگی نشانه‌های پیری پوست < Aging skin>کم کم درون صورت ما نمایان می‌شود. با شروع دهه سوم عمر اغلب افراد به دلیل ظاهر شدن چروک‌های ریز دور چشم، خطوط دورلب و کم شدن قوام پوست دچار نگرانی می‌شوند.


خوشبختانه درون دوره‌ای زندگی می‌کنیم که به دلیل پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های زیبایی متنوعی با مکانیسم‌های مختلف جوانسازی درون دسترس هست.


مسلما توقف پیری ادعایی بی اساس و غیر علمی هست، ولی با قاطعیت می‌توان گفت که با کمک روش‌های مختلف می‌توان پیری پوست را به تعویق انداخت.


هر روشی که بتواند سبب بازسازی و دوباره سازی پوست شود، قطعا روش مناسبی ازبرای لیفت و جوانسازی پوست هست.


نقش کلاژن و الاستین درون پوست


درصورتیکه قسمت خارجی پوست را به سقف یک خانه تشبیه کنیم، کلاژن و الاستین نقش تیرآهن‌های این خانه را دارند.


سازنده این تیر آهن‌ها (کلاژن و الاستین) فیبروبلاست‌های پوست هستند.


مسلما ازبرای داشتن یک خانه محکم احتیاج به اسکلت و زیر ساخت محکم هست. به همین دلیل هر جا که صحبت از لیفت و جوانسازی_پوست به میان می‌آید، کلاژن و الاستین جز لاینفک این موضوع هستند. با بالا رفتن سن میزان کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد و به همین دلیل قوام پوست کم شده و چین و چروک درون پوست نمایان می‌شود. پس درصورتیکه تمایل دارید که اسکلت پوست شما محکم باشد به جای استفاده کردن از کرم_پودر و مواد آرایشی به فکر بازسازی اسکلت پوست خود باشید. یک نکته بسیار با اهمیت این هست که درون خیلی از موارد سن به تنهایی انتخاب کننده نوع روش درمانی نیست.


عوامل مختلف به غیر از سن روی سلامت پوست تاثیر گذار هستند: که عبارتند از:


تغذیه


استفاده کردن از دخانیات و الکل


آفتاب گرفتن‌های زیاد


استفاده کردن از سولاریوم


آب و هوا


مراقبت‌های پوستی


ژنتیک


استفاده کردن زیاد از مواد آرایشی


به همین دلیل ممکن هست، دو نفر که سن مشابه دارند، احتیاج به درمان‌های متفاوت داشته باشند.


توصیه ما به شما عزیزان این هست که روش‌های درمانی را انتخاب کنید که سبب بازسازی و تولید مجدد این دو ماده می‌شوند. روش‌های بازسازی و دوباره سازی کلاژن و الاستین عبارتند از::


۲. مزولیفت


۳. آراف فرکشنال


۴. پی آر پی


 


منبع: خبرآنلاین

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *