درصورتیکه بیش از حد سیر بخوریم چه بلایی سرمان می آید؟

کد خبر: ۱۱۱۰۳۲

تاریخ منتشر شدن: دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ – ۰۹:۳۶

یک متخصص طب سنتی گفت: سیر، رطوبت و حرارت غریزی بدن را افزایش می‌دهد، این تغییرات افزایش طول عمر را به همراه دارد.


به گفته بهداشت نیوز حسن اکبری متخصص طب سنتی  درمورد فواید سیر اظهار کرد: درون کتب طب سنتی سیر را به دو نوع بری و بستانی تقسیم بندی می‌کنند،‌ سیر بری یا همان نوع جبلی، امروزه اغلب با نام موسیر شناخته می‌شود و خواص بسیاری دارد؛ کسانی که کمی با گیاهان آشنا باشند می‌توانند آن را درون زمین شناسایی کنند؛ این گیاه بیشتر درون مناطق کوهی رشد می‌کند.

وی ادامه داد: به طور کلی مصرف سیر تازه نسبت به سیر کهنه فواید بیشتری دارد،‌ این ماده مفید مطابق کتب سنتی درون درجه سوم گرمی و خشکی قرار می‌گیرد، بنابراین می‌تواند رطوبت و حرارت غریزی انسان را افزایش دهد، این تغییرات درون بدن جوانی و افزایش طول عمر را درون پی دارد.

 اکبری درمورد خواص سیر گفت:  یکی از خواص سیر از میان بردن رطوبت هست، همچنین این گیاه را ماده‌ای جالی می‌دانند که به معنای جلا دهندگی و شفاف کنندگی اعضای بدن مثل سیستم گوارشی هست؛ همچنین مصرف این ماده مجاری ریز بسته شده بدن را باز می‌کند و حتی می‌تواند با باز کردن عروق کرونری درون قلب از بروز اختلالات قلبی جلوگیری کند.

این متخصص طب سنتی با تاکید بر اینکه سیر سبب تحلیل رفتن رسوبات بدن می‌شود، ادامه داد: سیر درون اصطلاح طب سنتی خشک کننده هست و می‌تواند دردهای معده و ورم‌های مفصلی را درمان کند؛ سیر خاصیت رقیق‌کنندگی خون دارد و از این گیاه به عنوان ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک به صورت خوراکی و موضعی استفاده کردن می‌کنند؛ درون بعضی کتب اشاره شده هست که بلعیدن یک یا دو حبه سیر قطعه قطعه شده به همراه آب می تواند از ناراحتی های قلبی جلوگیری کند چون کلسترول خون را کاهش می‌دهد و سیستم ایمنی بدن را به طور شگفت انگیزی تقویت می‌کند.

وی با تاکید بر اهمیت مصرف صحیح سیر گفت: توجه داشته باشید که خوردن سیر باید با رعایت مزاج فرد و وقت‌بندی درست انجام شود تا حفظ تندرستی و ارتقای سلامت را به همراه داشته باشد ولی مصرف سیر با بی‌توجهی به مزاج،‌ سن و فصل می‌تواند منجر به ایجاد اختلالاتی مثل سر درد، آسیب به سیستم بینایی و آسیب‌های ریوی شود.

اکبری بیان کرد: درصورتیکه فردی بر اثر مصرف بیش از حد سیر یا رعایت نکردن نکات ذکر شده با اختلالاتی مواجه شد می‌تواند با استفاده کردن از مسهل این ماده که آب انار ترش و شیرین و شربت سکنجبین هست به حالت عادی بازگردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *