درمان سرفه با روغن و روش های خانگی

چه روغن هایی ازبرای درمان سرفه می شناسید؟ به طور معمول سرماخوردگی، آنفولانزا و دیگر مشکلات تنفسی با سرفه همراه هست که این مشکل شما را درون شب بیدار نگه می دارد و توانایی تنفس تان را محدود می کند. اگرچه سالانه بسیاری از مردم از سرفه رنج می برند، ولی با این وجود از بسیاری از درمان های طبیعی که واقعا موثر هستند، اطلاعی ندارند.


به گفته بهداشت نیوز: درمان سرفه با روغن

طبق بررسی ها منتشر شده درون مجله انجمن پزشکی کانادا، محدود کننده های صرفه ی تجویزی (OTC)هیچ منفعتی ازبرای کودکان ندارد و نباید توسط کودکان زیر ۶ سال مورد استفاده کردن قرار گیرند. از سوی دیگر، مزایای آن ازبرای بزرگسالان نیز بسیار کم هست. بسیاری از مردم ازبرای کنترل سرفه به کدئین متوسل می شوند، ولی آیا می دانید که کدئین یک داروی مخدر هست که مصرف بالای آن می تواند سبب بروز عوارض دیگر شود؟ علاوه بر این، مطالعات نشان می دهند که مصرف کدئین درون بزرگسالان، تاثیری بر روی سرفه ندارد.

بنابراین بسیاری از مردم قادر به یافتن یک درمان موثر ازبرای سرفه های خود نیستند. این روغن  های معطر که درون درمان سرفه موثر بوده، و درون عین حال، به طور همزمان مخاط را کاهش می دهند، عضلات را آرام می کنند و شدت سرفه را کاهش می دهند، را امتحان کنید.

این روغن  های معطر، به دو روش درون درمان سرفه موثر هستند. یا با کشتن سموم، ویروس  ها و یا باکتری  هایی که سبب ایجاد مشکل می شوند، به درمان دلیل سرفه شما کمک می کنند و یا به وسیله کاهش مخاط، انبساط ماهیچه  های دستگاه تنفسی و دادن اکسیژن بیشتر به ریه  ها عمل می کنند. شما می توانید ازبرای درمان سرفه از یکی از این روغن  های معطر و یا ترکیبی از این روغن ها استفاده کردن کنید.

درمان سرفه با روغن اکالیپتوس

اوکالیپتوس یک روغن معطر ازبرای درمان سرفه هست چون به عنوان خلط آور عمل می کند و از این طریق به تصفیه بدن از میکرو ارگانیسم  ها و سمومی که سبب بیماری می شوند، کمک می کند. همچنین رگ های خونی شما را منبسط می کند و اجازه می دهد تا اکسیژن بیشتری وارد ریه های شما شود، که زمانی که به طور مداوم سرفه می کنید و ازبرای تنفس خود دچار مشکل می شوید، می تواند مفید باشد. علاوه بر این، جز اصلی موجود درون روغن اکالیپتوس تاثیر ضدمیکروبی ای بر بسیاری از باکتری  ها، ویروس  ها و قارچ  ها دارد.

بهترین مسیر ازبرای استفاده کردن از روغن اکالیپتوس به عنوان یک روغن معطر درون درمان سرفه، پخش ۵ قطره از آن درون خانه، به خصوص درست قبل از خواب هست. همچنین می توان به طور روزانه اکالیپتوس را به سینه و گردن مالید تا شدت سرفه را کاهش دهد، ولی تنها از مقدار بسیار کم آن استفاده کردن کنید؛ با ۱ – ۲ قطره شروع کنید. مسیر عالی دیگر ازبرای استفاده کردن از اکالیپتوس و دیگر روغن  های مفید ازبرای سرفه، تهیه یک کرم خانگی هست که با روغن زیتون، روغن نارگیل، موم، نعناع و اوکالیپتوس درست می شود. به خاطر داشته باشید، اکالیپتوس نباید به طور روزانه ازبرای کودکان زیر ۲ سال استفاده کردن شود و زمانی که درون کودکان مورد استفاده کردن قرار می گیرد، ابتدا آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید که سبب بروز واکنش  های مضر پوستی نمی شوند.

درمان سرفه با نعناع

روغن نعناع یک روغن معطر عالی ازبرای گرفتگی سینوس ها و سرفه هست چون هم حاوی منتول و هم دارای خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی هست. منتول دارای اثر خنک  کنندگی بر روی بدن بوده و به علاوه قادر به بهبود جریان هوا درون وقت پر کردن سینوس  ها هست. نعناع همچنین می تواند خارش گلو را که سبب خشک شدن آن می شود، تسکین دهد. همچنین این روغن دارای اثرات ضد سرفه و ضد اسپاسم هست.

بررسی ها انجام  شده بر روی بزرگسالان سالم نشان می دهد که روغن نعناع، ماهیچه  ها را آرام کرده و تنفس را بهبود می بخشد، به همین دلیل هست که ورزش  کاران اغلب ازبرای افزایش عملکرد ورزشی خود از آن استفاده کردن می کنند. این خواص به نعناع این امکان را می دهد تا شدت سرفه را کاهش داده و میزان و توانایی تنفس شما را بهبود بخشد.

بهترین مسیر ازبرای استفاده کردن از فواید روغن نعناع ازبرای کاهش سرفه و بهبود شرایط تنفسی، پخش کردن ۵ قطره از آن درون خانه یا محل کار هست. یا به طور مستقیم از بطری تنفس کنید و یا ۲ – ۳ قطره از آن را به طور روزانه به سینه، پشت گردن و شقیقه  ها بمالید. زمانی که به طور روزانه از نعناع استفاده کردن می کنید، می توانید آن را به تنهایی به کار برده یا آن را با روغن نارگیل و روغن اکالیپتوس ترکیب کنید تا ماده ای کرم مانند ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که مقدار کمی نعناع هم اثر بالایی دارد، پس درون ابتدا با مقادیر کم شروع کنید. به علاوه، آن را بیش از حد به چشمان خود نزدیک نکنید، چون می تواند سبب التهاب شود. از روغن نعناع بر روی پوست کودکان زیر ۲ سال استفاده کردن نکنید.

درمان سرفه کودکان با روغن رزماری

روغن رزماری بر روی ماهیچه ها تاثیر آرامبخش دارد که این امر به تسکین سرفه شما کمک می کند. مانند روغن اکالیپتوس، رزماری نیز حاوی سینوئل هست که درون کاهش سرفه  های بیماران مبتلا به آسم و سینوزیت موثر هست. رز ماری همچنین دارای خواص آنتی  اکسیدانی و ضد میکروبی هست، بنابراین به عنوان تقویت  کننده طبیعی سیستم ایمنی نیز عمل می کند.

مطالعه ای که درون سال ۲۰۱۱ منتشر شد نشان داد که اسپری حاوی اکالیپتوس، نعناع، پونه  کوهی و رزماری، علائم بیماری  های تنفسی فوقانی را درون ۲۶ شرکت  کننده موجود درون بررسی ها بهبود بخشید. محققان با استفاده کردن از تنفس این روغن به تعداد پنج دفعه درون روز و به مدت وقت سه روز نشان دادند که شرکت کنندگان بهبود بیشتری را درون نشانه  هایی از جمله سرفه و گلو درد گفته کرده اند. تنها ۲۰ دقیقه پس از استنشاق اسپری روغن های معطر، شرکت کنندگان بهبود را احساس کرده اند.

ازبرای ساخت این روغن معطر، ۵ قطره روغن رزمای و یا ۲ قطره روغن رزماری را به همراه نصف قاشق چای خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و آن را به سینه خود بمالید. رز ماری را نباید ازبرای کودکان زیر ۴ سال به کار برد و همچنین این روغن ازبرای زنانی که باردار هستند ایمن نیست.

درمان سرفه با روغن لیمو

روغن معطر لیمو به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند که این می تواند به شما کمک کند که بر سرفه و سرماخوردگی غلبه کنید. لیمو خاصیت ضد باکتری، آنتی  اکسیدانی و ضد التهابی دارد که آن را به عنوان ابزاری عالی ازبرای حمایت از ایمنی شما درون هنگام مبارزه مشکلات تنفسی، مفید می سازد. روغن اسانس لیمو نیز به بهبود سیستم لنفاوی شما کمک می کند که این کار بدن شما را از تهدیدات خارجی حفظ می کند و سبب بهبود جریان خون و کاهش تورم درون غدد لنفاوی می شود.

چند مسیر ازبرای استفاده کردن از روغن معطر لیمو به قصد تسکین سرفه وجود دارد. شما می توانید ۵ قطره از آن را درون فضای خانه یا محل کار پخش کنید و حتی آن را به همراه روغن اکالیپتوس به پخش کننده بوی خود اضافه کنید. هم چنین می توانید حدود ۲ قطره روغن لیمو را با نصف قاشق چای خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و این ترکیب را به گردن خود بمالید تا به بهبود سیستم لنفاوی کمک کند.

استفاده کردن از روغن معطر لیمو می تواند ازبرای کشتن سموم یا باکتری  های موجود درون منزل بسیار مفید باشد، پس با افزودن حدود ۲۰ قطره روغن اسانس لیمو به یک بطری اسپری پر شده با آب و کمی سرکه سفید محصول تمیزکاری طبیعی خود را بسازید. از این ترکیب ازبرای تمیز کردن سطوح درون منزل تان، به خصوص آشپزخانه و حمام استفاده کردن کنید.

پونه

درمان سرفه با روغن پونه کوهی

دو ماده فعال درون روغن پونه  کوهی، تیمول و کارواکرول هستند که هر دو خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی دارند. بررسی ها نشان می دهند که به دلیل فعالیت  های ضد باکتریایی آن، روغن پونه  کوهی را می توان به عنوان جایگزینی طبیعی ازبرای آنتی  بیوتیک  ها که اغلب ازبرای درمان بیماری  های تنفسی به کار می مسیر، به کار برد. این روغن همچنین دارای خاصیت ضد ویروسی هست، و چون بسیاری از بیماری  های تنفسی درون واقع توسط یک ویروس و نه باکتری ایجاد می شوند، این روغن می تواند ازبرای تسکین شرایطی که منجر به سرفه می شود، مفید باشد.

ازبرای استفاده کردن از روغن پونه  کوهی به قصد تسکین سرفه های خود ۳ – ۲ قطره از آن را درون خانه یا محل کار پخش کنید. همچنین می توانید ۴ – ۲ قطره پونه  کوهی را با مقدار مساوی روغن حامل (مانند روغن نارگیل) ترکیب کنید و آن را به سینه، پشت و یا کف پای خود بمالید. ازبرای درمان بیماری  های باکتریایی که منجر به سرفه می شوند، روزانه ۲ – ۱ قطره از آن را به یک لیوان آب اضافه کنید. از آنجا که درصورتیکه روغن پونه  کوهی را به طور داخلی مصرف کنید، ممکن هست با داروهای خاصی تداخل داشته باشد، توصیه می کنم قبل از استفاده کردن از آن با پزشک تان صحبت کنید. همچنین استفاده کردن از روغن پونه  کوهی را تنها ازبرای حداکثر دو هفته توصیه می کنم.

بررسی ها کافی ای که نشان دهد استفاده کردن از روغن پونه  کوهی درون طول دوران بارداری ایمن هست، وجود ندارد، بنابراین توصیه می کنم ابتدا با احتیاط از آن استفاده کردن کرده و ازبرای نخستین دفعه با پزشک خود صحبت کنید. توصیه می کنم که روغن پونه  کوهی را درون کودکان زیر ۵ سال استفاده کردن نکنید. ازبرای استفاده کردن از روغن پونه  کوهی ازبرای کودکان به سادگی ۱ قطره روغن نارگیل یا روغن زیتون را با آن رقیق کنید و به کف پای کودک بمالید.

گیاهان دارویی -۰۱

درمان سرفه با روغن درخت چای

نخستین استفاده کردن گفته  شده از درخت چای، یا گیاه مالالئوکا، زمانی بود که مردم استرالیای شمالی برگ  ها را خرد کردند تا به وسیله استنشاق آن، سرفه، سرماخوردگی و زخم  ها را درمان کنند. یکی از فواید روغن درخت چای که به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته هست، ویژگی  های ضدمیکروبی آن هست که به آن، توانایی کشتن باکتری  های مضر را می دهد که این امر منجر به بهبود مشکلات تنفسی می شود. درخت چای همچنین دارای خاصیت ضد ویروسی هست که آن را به ابزاری مفید ازبرای رفع دلیل سرفه و داروی ضد عفونی  کننده طبیعی تبدیل کرده هست. از سمت دیگر روغن درخت چای دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی هست و به دلیل عطر قوی ای که دارد به رفع گرفتگی گلو،کاهش سرفه و دیگر علائم تنفسی کمک می کند.

ازبرای استفاده کردن از روغن درخت چای به قصد کاهش سرفه، ۵ قطره از آن را درون خانه یا محل کار پخش کنید، یا آن را مستقیما از بطری استشمام کنید و یا ۱ – ۲ قطره روغن نارگیل را با آن ترکیب کنید و ترکیب را به سینه و پشت و گردن خود بمالید. روغن درخت چای ازبرای مصارف داخلی نیست و نباید درون طول دوران بارداری مورد استفاده کردن قرار گیرد.

درمان سرفه با روغن کندر هندی

کندر هندی به طور سنتی به دلیل اثر مثبت آن بر سیستم تنفسی مورد استفاده کردن قرار می گیرد؛ همچنین ازبرای کمک به کاهش سرفه، برونشیت و آسم درون دستگاه بخور، حمام و همچنین ماساژ استفاده کردن می شود. کندر هندی آرامبخش بوده و به طور کلی ازبرای پوست مفید هست، ولی ازبرای تاثیر بیشتر، آن را با روغن دیگری ترکیب کنید.

هشدارها و احتیاط لازم ازبرای درمان سرفه با روغن

با اهمیت هست که روغن  های معطر مورد استفاده کردن درون درمان سرفه ۱۰۰ درصد از نوع درمانی باشند. شما هم چنین باید با نکات ایمنی روغن ها آشنا شوید. به خصوص درصورتیکه باردار هستید و یا می خواهید از آن به صورت داخلی استفاده کردن کنید، آگاهی از مضرات روغن ها با اهمیت هست.

از میان این هفت روغن معطر، درون طول دوران بارداری نباید از اکالیپتوس، رزماری و چای استفاده کردن شود. درصورتیکه باردار هستید و قصد دارید از روغن پونه  کوهی استفاده کردن کنید، با احتیاط آن را مصرف کرده و پیش از مصرف آن با پزشک تان صحبت کنید. زمانی که از روغن  های معطر ازبرای درمان سرفه کودک استفاده کردن می کنید، بهتر هست که اوکالیپتوس، نعناع، لیمو، پونه کوهی و درخت چای را از فاصله دور درون هوا پخش کنید. درصورتیکه از این روغن  ها بر روی پوست کودک خود استفاده کردن می کنید، همیشه از روغن حامل و مقدار بسیار کمی روغن معطر استفاده کردن کنید. به علاوه، همیشه ابتدا یک تست اولیه انجام دهید.

 سرفه کردن نوزادان

گفته می شود که سرفه یکی از رایج ترین مشکلات سلامتی هست. سرفه یک واکنش غیر معمول هست که هنگامی اتفاق می افتد که مخاط به پایین تخلیه می شود تا گذرگاه های هوا را مسدود کند. سرفه به تمیز کردن مجاری تنفسی و محرک ها کمک می کند. سرفه نیز می تواند از طریق عفونت های ویروسی، آنفولانزا یا سرما خوردگی و مشکلات سلامتی مانند آسم و سل ایجاد شود.

هنگامی که صحبت از درمان یک سرفه طولانی هست و حتی با دارو درمان نمی شود، می توانید با درمان های طبیعی که درون خانه خود درون دسترس هستند، امتحان کنید. اعتماد به درمان های خانگی ازبرای درمان سرماخوردگی و سرفه های مداوم، چیزی هست که بیشتر هندی ها هم اکنون باور دارند. علاوه بر درمان سرماخوردگی و سرفه، این درمان های خانگی نیز از هر نوع عوارض جانبی آزاد هستند.

درمان سرفه با نشاسته

ازبرای درمان سرفه با نشاسته می توانید از حریر نشاسته کمک بگیرید. ازبرای این قصد باید ابتدا مواد لازم زیر را تهیه کنید:

    نشاسته ذرت به مقدار یک قاشق مربا خوری

    عسل یا شکر به میزان دلخواه

    یک قاشق غذاخوری پودر بادام

    آب جوش یک لیوان

ابتدا ازبرای جلوگیری از گوله شدن نشاسته ها، پودر نشاسته را با ۲ قاشق آب سرد مخلوط کنید تا کاملا حل شود. سپس آب جوشیده شده را درون نشاسته حل شده ریخته و کمی با عسل یا شکر شیرین کنید. پودر بادام را درون این مرحله اضافه کرده و میل کنید. به دلیل اینکه عسل فواید درمانی شگفت انگیزی ازبرای سرفه دارد، تلاش کنید از این شیرین کننده استفاده کردن کنید.

ازبرای سرفه بهتر هست از عسل بعنوان شرین کننده آن استفاده کردن کنید.

درمان سرفه با میوه

میوه های زیادی هستند که می توانند درون درمان سرفه خشک به شما کمک کنند. درون مقاله درمان سرفه های خشک با میوه  از دکتر سلام درون مورد میوه هایی که درون این راستا می توانند معجزه کنند، به طور کامل صحبت شده هست.

درمان سرفه با عسل

عسل یک درمان طبیعی موثر ازبرای یک سرفه هست. عسل غدد بزاقی را تحریک می کند تا بزاق بیشتری تولید کند، که درون نتیجه سبب کاهش سرفه می شود و درون نتیجه سبب تسهیل سرفه می شود. هم چنین آن دارای آنتی اکسیدان ازبرای مبارزه با التهاب و افزایش ایمنی بدن هست.

مقادیر مساوی عسل خام، عصاره زنجبیل، و عصاره انار را مخلوط کنید. ۱ قاشق سوپ خوری این مخلوط را ۲ تا ۳ دفعه درون روز مصرف کنید تا به سرعت بهبود یابید. متناوبا، ۱ قاشق سوپ خوری عسل را به یک فنجان آب داغ یا چای گیاهی اضافه کنید. این چای را دو دفعه درون روز بنوشید تا سرفه ای که مدتی هست ادامه دارد، را از میان ببرید.

درمان سرفه با زنجبیل

زنجبیل یک درمان موثر دیگر هست درصورتیکه می خواهید یک سرفه خشک را درمان کنید. این یک خلط آور موثر هست که به شما کمک می کند خلط و سرفه را علاوه بر کاهش شدت و طول مدت وقت سرفه های شدید، از میان ببرید. هم چنین به کاهش التهاب مجاری تنفسی کمک می کند درون حالی که مانع از انقباض مجاری تنفسی می شود.

تکه ای از زنجبیل تازه را برداشته و کمی آن را خرد کنید. آن را به یک فنجان آب درون یک ماهی تابه اضافه کنید و بجوشانید. سه دفعه درون روز ازبرای از میان بردن سرفه از آن استفاده کردن کنید.

همچنین زنجبیل خام تازه را روزانه ازبرای رهایی سریع تر از این بیماری بخورید.

درمان سرفه خشک درون طب سنتی با شیرین بیان

شیرین بیان  به عنوان تسکین دهنده و خلط آور عمل می کند و درون نتیجه به تسکین خلط و شل شدن مخاط و کاهش خلط کمک می کند. خاصیت ضد التهابی شیرین بیان به کاهش سوزش گلو که مسئول هجوم های سرفه هست کمک می کند.

دو قاشق سوپ خوری ریشه شیرین بیان را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. آن را بپوشانید و بگذارید به مدت وقت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. این چای را حداقل دو دفعه درون روز بنوشید.

درمان سرفه با آب ولرم

آب ولرم را به طور مرتب بنوشید تا از شر سرفه و گلودرد خلاص شوید. آب گرم، التهاب گلو را کاهش می دهد و به کاهش التهاب درون گلو کمک می کند. هم چنین به افزایش مایعات بدن مایعات و کاهش عفونت از بدن کمک می کند.

درمان سرفه شبانه با عسل و براندی

براندی خواصی دارد که سینه را گرم نگه دارد چون دمای بدن را بالا می برد. مخلوط عسل با براندی به جنگیدن با یک سرفه کمک می کند. تنها یک قاشق چای خوری از براندی را به چند قطره عسل اضافه کنید تا یک سرفه را بهبود بخشد.

روغن کتان

دانه کتان ازبرای سرفه

دانه کتان یک روش درمان موثر دیگر ازبرای درمان سرفه هست. دانه کتان را درون یک فنجان آب بجوشانید تا این که سفت شود. و چند قطره آب لیمو و عسل به آن اضافه کنید. این معجون را دو دفعه درون روز بنوشید تا از سرفه خلاص شوید.

چای تند

زنجبیل، tulsi و فلفل سیاه را درون هنگام آماده کردن چای اضافه کنید. این چای طعم دار ازبرای سلامتی شما معجزه می کند. این سه جز ازبرای مبارزه با سرفه و سرماخوردگی بسیار عالی هستند.

محلول شکر زرد

آب را بجوشانید و فلفل سیاه با زیره سبز و فلفل نمکی به آن اضافه کرد. این نوشیدنی را درون ازبرای رهایی سریع از گرفتگی سینه و سرفه خشک استفاده کردن کنید.

درمان سرفه با میوه آملا

داشتن یک ایمونوادولاتور موثر درون آملا (انگورفرنگی هندی) به مبارزه با بیماری های مختلف کمک می کند. خوردن یک آملا روزانه فواید سلامتی فراوانی دارد. عملکرد درست کبد را تضمین می کند و گردش خون را بهبود می بخشد.

غرغره آب نمک

این باز علاج دیگری ازبرای سرفه هست. غرغره کردن با آب نمک به کاهش ناراحتی ناشی از سرفه کمک می کند. همچنین از طریق اسمز به درد گلو نیز کمک می کند. این کار به بیرون ریختن خلط کمک می کند و به شما این امکان را می دهد که به راحتی ورزش کنید. از همه با اهمیت تر، آب گرم تاثیر موثری بر گلوی شما می گذارد.

نصف قاشق چای خوری نمک را به یک فنجان آب اضافه کنید. آن را هم بزنید تا به طور کامل مخلوط شود. ازبرای چند ثانیه این محلول را غرغره کنید و پس آن را تف کنید. این درمان را حداقل سه دفعه درون روز ازبرای چند روز و یا ازبرای تسکین کامل انجام دهید.

گیاهان دارویی (۱)

نکات احتیاطی درون مورد درمان خانگی سرفه

علاوه بر روش های ذکر شده درون بالا، با اهمیت هست که بعضی از نکات احتیاطی را ازبرای رهایی از سرفه مزمن را انجام دهید.

این ها شامل:

    درصورتیکه یک سرفه خشک داشته باشید که به خاطر مشکل پزشکی اتفاق می افتد، مانند آسم، آلرژی ها، یا رفلاکس معده، پیش از درمان سرفه، آن بیماری را درمان کنید.

    از دادن داروی سرماخوردگی و سرفه به کودکان زیر ۴ سال سن بدون مشورت با پزشک خودداری کنید. این به این دلیل هست که آن ها می توانند منجر به اثرات جانبی جدی درون کودکان خردسال شوند.

    سوپ مرغ خانگی بخورید تا یک سرفه خشک را تسکین دهید.

    از قرار گرفتن درون معرض سرما خودداری کنید چون می تواند وضعیت را بدتر کند.

    هنگام بیرون رفتن از ماسک استفاده کردن کنید.

    درون صورت امکان درون خانه بمانید و درون صورت تب همراه با سرفه استراحت کنید.

    از غذاهای غنی از ویتامین C درون رژیم غذایی خود استفاده کردن کنید. این کار به کوتاه کردن طول مدت وقت یک سرفه کمک می کند.

    زمانی سرفه می کنید دهان خود را بپوشانید. دستهای خود را خیلی مرتب بشویید.

    درصورتیکه شما درون خانه حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که آن ها را به طور مرتب حمام کرده و یا آن ها را مرتب می کنید تا مقدار مواد معلق درون محیط خود را کاهش دهید.

    درصورتیکه سرفه شما درون طول شب شدیدتر باشد، تلاش کنید بدن خود را درون هنگام خوابیدن بالا نگه دارید. انجام این کار به نفس کشیدن آسان تر و تسکین دادن به سرفه کمک می کند. از سمت دیگر، دراز کشیدن ممکن هست موجب بروز سرفه، و تشدید بیشتر این شرایط شود. این احتیاط به دلیل برگشت اسید به سرفه بسیار کمک زیادی می کند. شما می توانید با قرار دادن یک بالش بلند زیر تشک زمانی که تلاش دارید بخوابید، خود را بالا نگه دارید.

خوب، درصورتیکه این درمان ها کارساز نبود و یا درصورتیکه علائم جدی تری را تجربه می کنید، بهتر هست با یک پزشک متخصص مشورت کنید و از بدتر شدن وضعیت خودداری کنید.


دکتر سلام

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *