دلیل سر درد سینوسی چیست؟

کد خبر: ۱۱۱۰۲۶

تاریخ منتشر شدن: دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ – ۰۹:۰۶

یکی از عوارض ناخوشایند عفونت سینوس، سر درد سینوسی درون قسمت پیشانی و سایر قسمت‌های صورت هست ک به صورت فشاری دردناک احساس می‌شود. چگونه می‌شود از این نوع سر درد خلاص شد؟ چند راهکار طبیعی و خانگی به شما توصیه می‌کنیم تا سر درد سینوسی‌تان را تسکین بدهید.


به گفته بهداشت نیوز: سر درد انواع گوناگونی دارد که به صورت‌های مختلفی بروز می‌کنند؛ از درد سوزشی گرفته تا فشار ناتوان کننده: میگرن، سر درد‌های ناشی از کم آبی بدن و البته سر درد‌های سینوسی. دلیل سر درد سینوسی چیست؟ عفونت سینوس به دلیل التهاب غشای مخاطی روی می‌دهد.


یکی از عوارض ناخوشایند عفونت سینوس، سر درد سینوسی درون قسمت پیشانی و سایر قسمت‌های صورت هست ک به صورت فشاری دردناک احساس می‌شود. چگونه می‌شود از این نوع سر درد خلاص شد؟ چند راهکار طبیعی و خانگی به شما توصیه می‌کنیم تا سر درد سینوسی‌تان را تسکین بدهید.


زنجبیل


زنجبیل به طور طبیعی خاصیت ضد التهابی دارد. یک دمنوش داغ زنجبیل می‌تواند سر درد سینوسی‌تان ر تسکین بدهد و ضمنا علائمی مانند گلو درد را نیز کاهش بدهد، مخصوصا درصورتیکه کمی عسل هم به آن اضافه کنید. طعم تند زنجبیل می‌تواند از فشار و ترشحات سینوس‌ها کم کند.


شست و شوی سینوس‌ها


می‌توانید با استفاده کردن از سینوس شور، حفره‌ی سینوس‌ها را شستشو دهید، هر چند درون ابتدا احتیاج به صبر و تمرین دارید، ولی درصورتیکه طرز کار با سینوس شور را خوب یاد بگیرید می‌توانید با کمک آب نمک، ترشحات را به خوبی تخلیه کرده و مسیر‌های هوایی بینی‌تان را پاکسازی کنید.


اسپری آب نمک


درصورتیکه استفاده کردن از سینوس شور ازبرای‌تان دشوار هست می‌توانید با اسپری آب نمک، التهاب سینوس‌ها را کاهش داده و درون نتیجه سر دردتان را تسکین بدهید. محلول آب نمک کمک مو‌های ریز داخل بینی، ترشحات و آلرژن‌ها را خارج کنند.


کمپرس گرم


یک مسیر دیگر ازبرای کاهش فشار سینوس‌ها استفاده کردن از کمپرس گرم روی صورت هست. با کمپرس گرم می‌توانید راههای هوایی را گرم کرده و انسداد سینوس‌ها را برطرف کنید. درصورتیکه بتوانید تحمل کنید، کمپرس متناوب گرم و سرد نیز ازبرای کاهش فشار سینوس‌ها مفید هست.


بخار آب داغ


ایستادن زیر دوش آب داغ و تنفس عمیق بخار نیز کمک می‌کند مسیر‌های هوایی باز شده و راحت‌تر بتوانید ترشحات را تخلیه کنید. بخار عملکردی مشابه اسپری آب نمک دارد، به اضافه اینکه گرما، مسیر‌های هوایی را منبسط می‌کند و از فشار سینوس‌ها می‌کاهد. این راهکار به ویژه ازبرای تسکین سر درد‌های سینوسی اول صبح بسیار خوب هست، چون پس از چند ساعت خواب و درون حالت دراز کشیده بودن، مسیر‌های هوایی بینی با ترشحات مسدود می‌شوند.


دستگاه رطوبت ساز


دلیل سر درد‌های سینوسی درون شب چیست؟ هوای خشک می‌تواند مسیر‌های هوایی بینی را تحریک کند و سبب شود ترشحات بیشتری آن‌ها را مسدود نمایند. ازبرای جلوگیری از تحریک بینی و تسکین علائم سینوزیت هنگام خواب، از دستگاه بخور سرد درون اتاق خواب‌تان استفاده کردن کنید. با این کار خروپف‌تان نیز کمتر می شود.


غذای تند


تا به حال شده پس از خوردن یک غذا یا خوراکی تند، بینی‌تان آبریزی کند؟ از همین روش ازبرای تسکین سردرد سینوسی‌تان استفاده کردن کنید. خوردن غذای تند می‌تواند به تخلیه‌ی سینوس‌های‌تان کمک کند و درون نتیجه فشار سینوس‌های‌تان کمتر شود. ضمنا کپسایسین که عامل تندی فلفل قرمز هست، یک ضد درد طبیعی هست.


دارچین


دارچین نیز خوراکی ضد التهاب دیگری هست که به خوبی می‌تواند سردرد سینوسی‌تان را تسکین بدهد. می‌توانید دارچین را با عسل ترکیب کنید تا گلو دردتان نیز آرام بگیرد. درصورتیکه طعم دارچین را دوست ندارید، با دارچین و آب خمیر درست کنید و آن را روی پیشانی‌تان بگذارید. عناصر موجود درون دارچین می‌توانند بدین ترتیب نیز سردردتان را فروبنشانند.


دارو‌های بدون نسخه


دارو‌های موجود روی پیشخوان داروخانه‌ها با روش‌های مختلفی، دردتان را تسکین می‌دهند. آیا ادویل سردرد سینوسی را برطرف می‌کند؟ بله، چون ادویل یک داروی ضد التهابی غیراستروئیدی هست که می‌تواند با کاهش التهاب درون مسیر‌های هوایی، سردردتان را آرام کند. سردرد‌های سینوسی واقعا آزاردهنده‌اند، ولی نیازی نیست ازبرای فرونشاندن این درد از روش‌های بسیار قوی استفاده کردن کنید. کمی صبر و حوصله به خرج دهید تا ببینید کدام راهکار خانگی ازبرای تسکین سردرد شما موثر هست و بهتر جواب می‌دهد و می‌تواند علائم‌تان را به طور طبیعی برطرف کند.


 


منبع: برترین ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *