دو عارضه کنترل قند خون بیماران دیابتی

کد خبر: ۱۲۲۶۱۴

تاریخ منتشر شدن: شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ – ۲۱:۲۰

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران، افت قند خون بیماران دیابتی به خصوص درون خواب شبانه را مورد توجه قرار داد.


به گفته بهداشت نیوز: مجتبی ملک درون حاشیه مراسم رونمایی از انسولین نسل تازه، گفت: بیماران دیابتی تیپ یک، از ابتدا خواهان تزریق انسولین هستند چون بدن آنها قادر نیست به روش درمانی دیگری جواب بدهد.


این فوق تخصص غدد، به بیماران دیابتی تیپ دو اشاره کرد و افزود: این بیماران با قرص و رژیم غذایی، دیابت خود را کنترل می‌کنند که البته گروه زیادی از این بیماران، پس از ۱۰ تا ۱۵ سال مجبور به استفاده کردن از انسولین می‌شوند.


ملک ادامه داد: بیشترین مشکل بیماران دیابتی درون کنترل بیماری خود، افت قند خون و اضافه وزن ناشی از داروهایی هست که مصرف می‌کنند. از همین رو، انسولین‌های نسل تازه با توجه به کم کردن همین عوارض تولید شده اند…ش


استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران، با توجه به خطر افت قند خون بیماران دیابتی به خصوص درون خواب شبانه، گفت: انسولین‌های نسل تازه با هدف کم کردن این عوارض تولید می‌شوند، چون درون بحث کنترل قند خون، مشابه انسولین‌های آنالوگ هستند و تفاوتی درون آنها وجود ندارد.


ملک با اشاره به وجود انسولین‌های موجود درون دنیا، افزود: درون حال حاضر انسولین‌هایی که وجود دارد همگی تزریقی هستند و تولید انسولین خوراکی درون مرحله بررسی ها هست.


مهر

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *