رنگ ها چگونه برعملکرد مغز ما تاثیر می گذارند؟

کد خبر: ۱۰۳۹۲۲

تاریخ منتشر شدن: یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ – ۱۷:۲۲

درون این مطلب با رنگ هایی که تاثیر منفی روی احساسات دارند و نباید درون رنگ آمیزی خانه به کار برده شوند بیشتر آشنا شویم.


به گفته بهداشت نیوز،  مردم معمولا رنگ ها را بر اساس سلیقه شخصی یا هماهنگ با رنگ دیگر وسایل خانه انتخاب می کنند. ولی هنگام انتخاب رنگ باید تاثیر آن روی احساسات مان را نیز درون نظر بگیریم. بعضی رنگ ها مثل خاکستری پس از یک روز طولانی و پر استرس حس خوبی به ما نمی دهند و حتی سبب ایجاد احساس خستگی و افسردگی می شوند.

زرد روشن

رنگ زرد به بعضی افراد احساس اضطراب می دهد. درست هست که این رنگ ویژگی های خوبی نیز دارد ولی استفاده کردن از آن درون اتاق کمی تند و خشن هست.

قهوه ای مایل به قرمز سوخته

مراقب باشید که این رنگ را با رنگ قرمز بورگاندی غلط نگیرید. رنگ قهوه ای یک رنگ آرام قسمت هست ولی زمانی ترکیبی از رنگدانه های قرمز درون آن وجود داشته باشد سبب ایجاد احساس اضطراب و عصبانیت می شود. به علاوه چون یک رنگ گرم و تیره هست فضا را کوچک تر نشان می دهد.

زرد آفتابی

این رنگ صرف نظر از این که به دکوراسیون پاییزی جلوه زیبایی می دهند درصورتیکه درون به کار بردن آن زیاده روی شود ذهن را بیش از حد تحریک کرده و سبب سردرد می شود.

قهوه ای تیره

درصورتیکه می خواهید ازبرای اتاق از رنگ آرام قسمت قهوه ای استفاده کردن کنید باید درون انتخاب طیف آن دقت کنید. به عنوان مثال رنگ قهوه ای تیره سبب افسردگی و تحلیل انرژی می شود. از این رنگ به عنوان رنگ حاشیه استفاده کردن کنید و ازبرای دیوار اتاق از طیف های روشن تر استفاده کردن کنید.

صورتی پاستلی

انتخاب طیف مناسب صورتی کمی دشوار هست چون خیلی از آن ها کودکانه و بیش از حد دخترانه هستند. مثل صورتی پاستلی که یک فضای افسرده کننده ایجاد می کنند.

خاکستری درون آشپزخانه و پذیرایی

این رنگ درون اتاق خواب و حمام آرامش قسمت هست ولی طراحان استفاده کردن از آن را درون آشپزخانه و اتاق های دیگر توصیه نمی کنند. رنگ خاکستری را درون آشپزخانه و پذیرایی به کار نبرید مگر این که بخواهید اشتهای خود را کم کنید.

قرمز روشن

درصورتیکه تمام دیوار اتاق را قرمز کنید درون شما احساس خشونت و استرس ایجاد می کند. درصورتیکه علاقه زیادی به این رنگ دارید از آن به عنوان رنگ حاشیه استفاده کردن کنید.

 

منبع : بدنیم

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *