پرنیا نبوی نابغه ۱۵ ساله تیم ملی بدمینتون بانوان ایران +تصویر

کد خبر: ۱۰۳۹۱۹

تاریخ منتشر شدن: یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ – ۱۶:۵۴

پرنیا نبوی بدمینتون باز ۱۵ ساله تیم ملی بانوان ایران از شهر سمنان می باشد که توانسته با تلاش و همت خود به سطوح بالای ورزش قهرمانی نیز مسیر پیدا کند. تمام آرزو و هدف وی راهیابی به مسابقات المپیک هست.


پرنیا نبوی درون گفت گو با بهداشت نیوز ضمن بیان دلیل انتخاب بدمینتون به عنوان ورزش مورد علاقه اش به بعضی سوالات نیز پاشخ داد.


وی درمورد دلیل علاقه اش به بدمینون گفت: چون  این ورزش همه ی فاکتور های جسمانی و روانی را به چالش میکشه و هیجان بالایی نیز دارد.پرنیا هر روز ازبرای پیشرفت خود برنامه ریزی می نماید و به صورت مداوم  تمرینات بدنی ۲الی۳ ساعت درون روز را انجام می دهد  ولی تمرینات توپی را به دلیل نداشتن مربی و امکانات مناسب به صورت هفته ای انجام می دهد.


وی درمورد تفاوت سطح بدمینتون ایران با سایر کشور های آسیایی گفت:بیشتر قدرت های بدمینتون جهان درون اسیا هستند(چین. اندونزی. سنگاپور) وما مسیر خیلی سختی ازبرای سهمیه های المپیک درون پیش داریم با این حال تمام آرزو و هدف من راهیابی به مسابقات المپیک هست.


پرنیا نبوی درون مسیر رسیدن به این سطح از پیشرفت همواره با مشکلات زیادی روبرو بوده هست وی درون این خصوص اظهار داشت: من ۴ساله هست که بدمینتون حرفه ای کار میکنم و همیشه درون رده های بالا تر سنی خودم شرکت کردم ولی این دوسال جزو۱۰نفر اول ایران درون رده سنی جوانان (یک رده بالاتر) بودم، درون این دوسال بدون مربی به مسابقات میان المللی و اردو ها مسیر پیدا  کرده ام. درپایان مصاحبه وی سخنی با مسولین نیز داشت که آن را اینگونه مطرح کرد: درخواست من تنها  توجه بیشتر مسولین به ورزش بانوان و افرادی مثل من که تمرینات تخصصی کاملی ندارند، می باشد.


Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *