۱۷ مسیر ازبرای کاهش «مصرف انرژی» بدون خرج اضافی

کد خبر: ۱۰۳۹۱۸

تاریخ منتشر شدن: یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ – ۱۶:۲۹

هفده نکته کوچک را که تاثیر زیادی درون قبوض شما دارد، بازگو خواهیم کرد. بهترین مسیر ازبرای صرفه جویی درون مصرف انرژی هشیاری کامل درون هنگام استفاده کردن و عادت کردن به روش‌های صحیح مصرف هست. درصورتیکه موارد زیر را درون نظر بگیرید، با توجه به مقیاس مصرف فعلی تان می‌توانید حداقل ۵۰۰ هزار تومان درون سال پس انداز کنید.


هفده نکته کوچک را که تاثیر زیادی درون قبوض شما دارد، بازگو خواهیم کرد. بهترین مسیر ازبرای صرفه جویی درون مصرف انرژی هشیاری کامل درون هنگام استفاده کردن و عادت کردن به روش های صحیح مصرف هست. درصورتیکه موارد زیر را درون نظر بگیرید، با توجه به مقیاس مصرف فعلی تان می توانید حداقل ۵۰۰ هزار تومان درون سال پس انداز کنید. شاید درون حال حاضر شما خیلی از این موارد را رعایت می کنید، درون این صورت شما با خواندن این مطلب اطمینان می یابید که الگوی مصرف صحیحی را دنبال می کنید.۱٫ نورهای غیرضروری را کاهش دهید: درصورتیکه شما به طور متوسط درون هر روز ۲ ساعت کمتر از ۲ لامپ ۱۰۰ وات استفاده کردن کنید، می توانید درون هر سال تقریبا ۳۰ هزار تومان از خرج های غیرضروری بکاهید.


 

هفده مسیر ازبرای کاهش «مصرف انرژی» بدون خرج اضافی۲٫ از نور طبیعی استفاده کردن کنید: پنجره جنوبی می تواند ۲۰ تا ۱۰۰ برابر مساحت خودش را روشن کند که این برابر هست با خاموش کردن یک لامپ ۶۰ وات درون کل روز که به مقدار زیادی خرج های روشنایی را کم می کند.۳٫ استفاده کردن درست از چراغ مطالعه: درصورتیکه ازبرای انجام بعضی کارها مثل مطالعه یا انجام ظریف کاری به نور بیشتری احتیاج دارید، چراغ مطالعه را امتحان کنید. البته توجه داشته باشید استفاده کردن از این وسیله هنگامی که نور محیط کم باشد سبب آسیب دیدن چشم می شود که باید به این موضوع کاملا دقت کنیم.۴٫ کوتاه کردن مدت وقت حمام: استفاده کردن از آب گرم خرج زیادی به همراه دارد شاید درون کشور ما به دلیل ارزان بودن حامل های انرژی این نکته زیاد به چشم نخورد، ولی درصورتیکه همه افراد به این موارد دقت کنند درون سطح ملی بسیار موثر هست.۵٫ شیر آب را حتی چند ثانیه باز رها نکنیم: باید این عادت را درون خود ایجاد کنیم که درون هنگام مسواک زدن، شستن دست ها و اصلاح صورت و… آب را به سرعت ببندیم.۶٫ تعمیر لوله ها و شیرآلات: درصورتیکه شیر آب گرم یا لوله های آب گرم دچار نشتی یا ضعف درون عایق بندی باشند، خرج های ما را به طرز نامحسوس ولی قابل تاملی افزایش می دهند.۷٫ وسایل برقی را پس از استفاده کردن از برق بکشید: ما معمولا این کار را فراموش می کنیم؛ درون حالی که علاوه بر صرفه جویی درون مصرف برق سبب افزایش عمر محصولات برقی نیز می شود.۸٫ استفاده کردن از کامپیوترهای کم مصرف: درصورتیکه هم اکنون از کامپیوترهای خانگی استفاده کردن می کنید توجه داشته باشید استفاده کردن از لپ تاپ درون کاهش خرج برق بسیار موثر هست.۹٫ تلویزیون قدیمی تان را کنار بگذارید: درصورتیکه هم اکنون از تلویزیون های قدیمی استفاده کردن می کنید بدانید آن ها بسیار پرمصرف تر از LED و LCDها هستند. گول جثه کوچک آن را نخورید.


 

هفده مسیر ازبرای کاهش «مصرف انرژی» بدون خرج اضافی۱۰٫ ترموستات ها را تنظیم کنید: درصورتیکه از وسایل گرمایشی برقی استفاده کردن می کنید، تلاش کنید دما را کمی پایین تر بیاورید. درصورتیکه ۲ درجه دما را پایین بیاورید، ۵ درصد درون خرج گرمایش صرفه جویی کرده اید.۱۱٫ از پرده ها به صورت بهینه استفاده کردن کنید: درون تابستان جلوگیری از ورود اشعه های خورشید و درون زمستان اجازه دادن به ورود آن درون دمای داخل خانه بسیار تاثیرگذار هست. پس استفاده کردن از پرده ها امری استراتژیک هست.۱۲٫ مراقب دمای آشپزخانه باشید: درصورتیکه درون تابستان از اجاقتان استفاده کردن می کنید، موجب افزایش دما و مصرف بیش از پیش انرژی درون وسایل سرمایشی می شوید. شاید این امر شما را متقاعد کند تا از غذاهای ساده تر و سالم تر استفاده کردن کنید.۱۳٫ از تمام ظرفیت خالی استفاده کردن کنید: ازبرای شستند چند تکه پوشش یا ظرف ماشین لباسشویی یا ظرفشویی را روشن نکنید و تلاش کنید از ظرفیت موجود بیشتر استفاده کردن کنید.۱۴٫ پوشش ها را با آب سرد بشویید: درون صورت امکان هنگامی که با لباسشویی پوشش هایتان را می شویید، از آب گرم استفاده کردن نکنید؛ چون لباسشویی ازبرای گرم کردن این حجم آب به انرژی زیادی احتیاج دارد.۱۵٫ پوشش هایتان را بیاویزید: می توانید به جای استفاده کردن از خشک کن پوشش هایی را که فورا لازم ندارید، بدون استفاده کردن از خشک کن خشک کنید.۱۶٫ با فریزر هوشمندانه برخورد کنید: دمای مطلوب ازبرای یخچال ۲ درجه و ازبرای فریزر ۱۸ درجه هست، پس آن ها را روی درجه مطلوب تنظیم کنید.۱۷٫ از اجاق های کم مصرف استفاده کردن کنید: مایکروویو درون ۱۵ دقیقه کاری را انجام می دهد که اجاق گاز درون ۱ ساعت انجام می دهد. پس تا جایی که ممکن هست از مایکروویو استفاده کردن کنید.


 


برترین ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *